O Nas

Kim jesteśmy i co robimy

Od 15 lat, głównym celem naszej firmy jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu. Kompleksowych, czyli składających się zarówno z serwerów jak i oprogramowania. Dla naszych klientów tworzyliśmy specjalistyczne aplikacje internetowe dostosowane do potrzeb projektów. Administrowaliśmy serwerami, serwisowaliśmy i rozwijaliśmy tworzone przez nas aplikacje lub korzystaliśmy z rozwiązań Open Source gdy były takie wskazania. Mamy wszechstronną wiedzę teoretyczną i ogromne doświadczenie praktyczne zdobyte podczas pracy przy kilkuset projektach internetowych.

Nasza historia sięga zamierzchłych czasów z perspektywy Polskiego internetu, bo przełomowego roku 2000. Prawie nikt już nie pamięta, że był to rok w którym większość komputerów miała paść ofiarą błędu milenijnego 2YK. Komputery na początku 2000 roku jednak zadziałały, a my przy współpracy z firmą JC Auto rozpoczęliśmy bardzo ambitny jak na tamten czas projekt budowy pierwszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi, który pod adresem moto.sklep.pl działał nieprzerwanie, aż do 2008 r kiedy to nastąpiło połączenie JC AUTO z Inter Cars i nastąpiła integracja systemów informatycznych obu firm.

W międzyczasie realizowaliśmy projekty dla różnych firm i branż. W 2001 roku nawiązoliśmy współpracę z firmą Horn Distribution, europejskim dystrybutorem sprzętu audio posiadającym w ofercie takie marki jak Denon, Alpine, Warfedale, Maranz, Sonos. Wspólnie od kilka lat realizujemy projekty dla poszczególnych marek będących w ofercie firmy.

W 2003 roku nawiązaliśmy trwającą do dziś współpracę z firmą MODECOM S.A. liderem w branży osprzętu komputerowego, sprzętu audio, urządzeń mobilnych. Rok później w z firmą Mediaconsulting, dla której przez 10 lat jesteśmy jedyną firmą outsourcing'ową dostarczającą wszystkie usługi internetowe wraz z infrastrukturą i opieką administracyjną.

Wspólnie zrealizowaliśmy kilkaset projektów dla firm z Warszawy i okolic. W gronie klientów MediaConsulting były tak znane marki jak Tchibo Polska, SPS Electronics, Polskie Nagrania, Atlantic, Omnires. W 2014 roku współpracy projekty dobiegły końca. Od 2008 roku na zlecenie Polskiego Stronnictwa Ludowego dostarczamy i serwisujemy infrastrukturę oraz oprogramowanie dla głównego portalu informacyjnego tej partii, projekt ten jest prawdziwym sprawdzianem naszych możliwości.

W 2012 roku rozpoczęliśmy pracę nad aplikacją PlanBus.pl, której celem jest wspieranie logistyki i planowania w firmach zajmujących się wynajmem autobusów i przewozem osób. Dwa lata później PlanBus ukazał się w wersji 1,0. Za dystrybucję aplikacji odpowiada firma Inter Cars.

Od 2015r trwa również współpraca ze stowarzyszeniem ART 61, prowadzącym serwis społeczno-polityczny MamPrawoWiedziec.pl